SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Mieszkańcy Pragi bez łazienek. „Kierujmy wysiłek tam, gdzie trzeba”

fot. RDC

Rewitalizacja warszawskiej Pragi powinna skupić się na najbiedniejszych. – Ludzie ciągle mieszkają tam jak w XIX wieku – mówił w audycji „Jest sprawa” w Radiu dla Ciebie praski radny Grzegorz Walkiewicz. Urzędnicy odpowiadają: zmiany w infrastrukturze są widoczne gołym okiem.

Urzędnicy koncentrują się na mniej palących kwestiach – zwrócił uwagę Walkiewicz. – Powinniśmy tę wajchę, jeśli chodzi o rewitalizację Pragi, przestawić i skierować cały nasz wysiłek, niekoniecznie w tworzenie ładnych, cukierkowych fasad, tylko żeby zająć się sypiącymi się budynkami, których mieszkańcy żyją w warunkach rodem z XIX wieku – dodał.

Wiele budynków jest wciąż w opłakanym stanie. – Jest wiele ulic, gdzie my rewitalizacji nie odnotujemy. Idąc ulicą Wileńską, pierwsze kilka kamienic jest wysiedlonych i grozi zawaleniem – zaznaczył.

Rewitalizację pozytywnie ocenia dyrektor praskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Bożena Salich. – Mamy ręce pełne pracy – stwierdziła na naszej antenie. – Budynki wykwaterowane, których proces rewitalizacji kończy się w tym roku, to ponad 300 mieszkań, w tym budynki w których było 200 mieszkań wykwaterowanych. Zmieniły ona całkowicie swoją strukturę – podkreśliła w audycji „Jest sprawa”.

Podobnego zdania był pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. rewitalizacji Jacek Grunt-Mejer. – Program zmienił oblicze prawego brzegu Wisły – dodał. – Cztery tysiące lokali, to ponad 200 kamienic, zostało w tym czasie wyremontowanych, gdy miasto zajmowało się rewitalizacji do 2015. Od 2015 obowiązuje zintegrowany program rewitalizacji, więc tych działań jest bardzo dużo. Zmiana jest ogromna – zaznaczył.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu na antenie RDC – blisko 10 procent lokali na Pradze nie ma własnej łazienki lub toalety.

Posłuchaj całej audycji: 

Jest sprawa: Rewitalizacja warszawskiej Pragi-Północ. Wyzwania, oczekiwania i problemy

Czytaj też:

Na Pradze jak w serialu. Prawie 10 proc. mieszkań nie ma łazienki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone