SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Jolanta Brzeska nie otrzyma tytułu honorowego obywatela Warszawy

Graffiti upamiętniające Jolantę Brzeską na budynku przy ul. Wilczej 19/fot. Mateusz Opasiński, CC BY-SA 3.0

Stołeczni radni odrzucili wniosek o nadanie tytułu honorowego obywatela Warszawy Jolancie Brzeskiej. Punkt w tej sprawie nie został przyjęty do porządku obrad głosami Koalicji Obywatelskiej. Symbolicznego upamiętnienia działaczki lokatorskiej domagało się Prawo i Sprawiedliwość.

Radny PiS Wiktor Klimiuk skrytykował postawę radnych Koalicji Obywatelskiej mówiąc, że jako większość w Radzie Warszawy w końcu miała okazję potępić dziką reprywatyzację.

Niewiele jest osób, które zmarły właśnie w wyniku walki o podstawowe prawa warszawiaków. Pani Jolanta zginęła, została zamordowana właśnie dlatego, bo walczyła właśnie o to, aby ludzie, mieszkańcy Warszawy byli traktowani jak ludzie. Żeby były przestrzegane podstawowe prawa obywatelskie warszawiaków. I za to zginęła, a wy nie chcecie da jej honorowego obywatelstwa – mówił.

Jolanta Brzeska zginęła 10 lat temu. Jej spalone ciało znaleziono w Lesie Kabackim. Do dzisiaj nie wyjaśniono okoliczności tej tragicznej śmierci. Trwa kolejne już prokuratorskie śledztwo. Powstało już 40 tomów akt, prawie 3 tys. kart załączników i 50 specjalistycznych opinii. Prokuratura przesłuchała do tej pory 230 osób w sprawie.

Czytaj też:

10. rocznica śmierci działaczki Jolanty Brzeskiej. Śledztwo trwa

10 lat od śmierci Jolanty Brzeskiej. Jan Śpiewak: nie ma sprawiedliwości

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone