SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przebudowa stadionu w Płocku. Wisła zmieniła siedzibę

Wisła Płocka zmienia siedzibę/fot. Wisła Płock

Wisła Płock zmieniła lokalizację swojej siedziby. Klub przeniósł się do Orlen Areny. Decyzja podyktowana jest trwającą przebudową stadionu przy ul. Łukasiewicza.

„22 lutego 2021 roku zmieniona została lokalizacja siedziby klubu Wisła Płock S.A. ze Stadionu im. Kazimierza Górskiego (ul. Łukasiewicza 34) na Orlen Arenę (Plac Celebry Papieskiej 1). Adres do korespondencji pozostaje przy tym bez zmian” – czytamy w informacji na stronie internetowej klubu.

Jak dodano w komunikacie, decyzja o zmianie adresu ma związek z modernizacją stadionu przy ul. Łukasiewicza, na którym zespół Wisły rozgrywa swoje domowe mecze w PKO BP Ekstraklasie. „Główny budynek mieszczący się po zachodniej stronie obiektu przy ul. Łukasiewicza 34 został wyłączony z codziennego użytku. Oznacza to, że znajdujące się tam do tej pory: biuro zarządu, sekretariat, dział marketingu, Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, działy administracji, kadr i księgowości oraz Wisła Płock FanShop zostały tymczasowo przeniesione do Orlen Areny (przy wejściu K4, od strony skateparku)” – poinformował klub.

Powstanie niemal od zera

Obecny stadion w Płocku został oddany do użytku w 1973 roku. Z towarzyszącą infrastrukturą zajmuje ok. 10 ha. Obiekt przeznaczony jest dla 10 tys. widzów i nie posiada dachu nad trybunami.

Przetarg na rozbiórkę dotychczasowego stadionu i budowę nowego na 15 tys. miejsc z zadaszonymi trybunami i nowoczesną infrastrukturą, płocki urząd miasta ogłosił we wrześniu 2018 roku. Już w lutym 2017 roku, informował, że ma gotową koncepcję budowy obiektu, który oprócz zawodów sportowych, miałby być przystosowany do organizacji innych widowisk, jak np. duże koncerty muzyczne.

Nowy stadion, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z systemem licencji PZPN, który będzie spełniał kryteria umożliwiające organizowanie wszystkich spotkań krajowych rozgrywek piłki nożnej i meczów z rozgrywek UEFA, powstanie dokładnie w tym samym miejscu co obecny obiekt im. Kazimierza Górskiego.

Stadion powinien być gotowy jesienią 2022 roku. Jego budowa pochłonie około 170 mln zł.

Czytaj też:

Budowa stadionu w Płocku bez przestoju. Jest pozwolenie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone