SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Remont stadionu na Marymoncie. Zgłosiły się trzy firmy

Zamknięta trybuna stadionu RKS Marymont, Warszawa/fot. UD Żoliborz

Trzy firmy chcą przygotować koncepcję remontu stadionu na Marymoncie. Za około miesiąc władze Żoliborza ogłoszą zwycięzcę przetargu. Urzędnicy będą teraz sprawdzać oferty pod względem formalnym.

Wszystkie trzy oferty mieszczą się w zakładanym przez ratusz budżecie. Najtańszą, na 130 tysięcy złotych, złożyła firma Chapman Taylor International Service, o tysiąc więcej chce poznańskie KASP studio projektowe. Na 132 840 zł swoją ofertę wyceniła pracownia CAD z Warszawy.

Jeśli nie będzie żadnych przeszkód, zwycięzcę przetargu urzędnicy powinni ogłosić najpóźniej za niecałe cztery tygodnie. Dokładny zakres prac wciąż nie jest znany.

Zmiany w obiekcie

Sprawa tego, jak będzie wyglądał wyremontowany stadio cały czas jest otwarta. Wszystko zależy od tego, co zaprezentują projektanci. Obiekt jest w gminnej ewidencji zabytków, więc koncepcja będzie musiała być uzgodniona z konserwatorem. Miejskich aktywistów to jednak nie przekonuje. Obawiają się, że ze starego stadionu zostanie jedynie główna trybuna. Uważają, że miasto powinno zorganizować konkurs architektoniczny na remont obiektu przy Potockiej.

Na modernizację stadionu i przylegających obiektów – boiska, trybun, szatni i pomieszczeń technicznych, na razie zarezerwowano niespełna dwa miliony złotych.

Czytaj też: Skra w rękach miasta. Jak stadion będzie wyglądał po remoncie?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone