SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Remont stadionu Hutnika. Miasto deklaruje: otwarcie w lipcu [ZOBACZ]

fot. UM Warszawa

Prace nad rewitalizacją stadionu Hutnika w Warszawie na finiszu. Nowy obiekt posłuży jako całoroczna baza treningowa dla piłkarzy. Otwarcie ośrodka planowane jest na drugą połowę lipca – zapewnia urząd miasta w przesłanym komunikacie.

Obecne zaawansowanie prac możemy ocenić na około 90 procent. Przed nami ostatnie roboty wykończeniowe. Przebudowa powinna zakończyć się pod koniec maja, natomiast otwarcie obiektu dla warszawskich sportowców planujemy na drugą połowę lipca – po zakończeniu czynności odbiorowych i szkoleniach personelu – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Prace dobiegają końca

Wykonawca musi zamontować m.in. piłkochwyty i ogrodzenie boiska głównego, postawić bramki, wiaty i chorągiewki oraz wyposażyć pomieszczenia zaplecza sportowego i administracyjne. Wymagane jest również kilkukrotne koszenie murawy.

Rewitalizacja Ośrodka Hutnik przy Marymonckiej 42 zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów do III ligi włącznie. Powstaną trzy pełnowymiarowe boiska. Boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty, dodatkowo wybudowano zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej posiadają system drenażu oraz oświetlenie. Boisko B jest wyposażone w trybunę przenośną na 120 miejsc.

Na Hutniku powstały też cztery nowe korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej. Zarówno na boiskach piłkarskich z nawierzchnią z trawy syntetycznej, jak i kortach, przewidziano możliwość montażu powłok pneumatycznych, co pozwoli na korzystanie z obiektów przez cały rok. Dla boisk i kortów powstały nowe zaplecza szatniowo-sanitarne. Modernizacji uległ także teren przyległy wraz z drogami, ciągami pieszymi oraz parkingiem.

Czytaj też:

Trzy boiska, cztery korty. Umowa na remontu „Hutnika” podpisana

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone