SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Krakowskie Przedmieście częściowo zamknięte. Wakacyjny remont

fot. UM Warszawa

W poniedziałek drogowcy zamknęli Krakowskie Przedmieście w Warszawie, na odcinku od ulicy Świętokrzyskiej do Królewskiej. Kierowców i pasażerów czekają utrudnienia. Prace rozpoczną się od rozbiórki nawierzchni z kostki granitowej.

– Odcinek od ulicy Świętokrzyskiej do Królewskiej został zamknięty dla ruchu kołowego już w poniedziałek 24 czerwca i pozostanie wyłączony aż do końca wakacji – tłumaczy Tomasz Demiańczuk z Urzędu Miasta.

Remont nawierzchni pozwoli ocenić stan asfaltowej podbudowy. Zostanie ona wyczyszczona, a ewentualne ubytki – naprawione. – Dodatkowo zostanie wzmocniona specjalną podsypką cementowo-piaskową – dodaje Demiańczuk.

– Po naprawieniu podbudowy rozpocznie się etap odtwarzania nawierzchni z kostki granitowej. Uszkodzone elementy zostaną wymienione na nowe, całość zostanie również zabezpieczona – wyjaśnia.

Objazd został poprowadzony ulicami ŚwiętokrzyskaMazowieckaKrólewska, a w drugą stronę: MazowieckaKredytowaJasnaŚwiętokrzyska.

Komunikacja

W dni powszednie, podczas których nie obowiązują objazdy związane z weekendowymi zamknięciami na Trakcie Królewskim, autobusy linii: E-2, 102, 105, 111, 116, 180, 222, 503 i 518 będą jeździły w kierunku północnym ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. S. Małachowskiego, natomiast w kierunku południowym: pl. S. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska. Autobusy linii: 128, 175, 178 i N44 będą kursowały objazdem ulicami Królewską i Marszałkowską.

Czytaj też:

Krakowskie Przedmieście znów co weekend będzie deptakiem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone