Remis Wisły Płock w spotkaniu z Piastem Gliwice 2:2

• 23.10.2020 19:57

• Aktualizacja: 02:27 26.07.2022

Ekstraklasowi piłkarze Piasta Gliwice zremisowali na własnym stadionie z Wisłą Płock 2:2. Drużyna z Górnego Śląska pozostaje bez zwycięstwa w rozgrywkach ligowych.
Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Warto jednak odnotować, że dwa razy poprzeczka uratowała ekipę gości od utraty gola. W 9. min piłka odbiła się od niej po uderzeniu Jakuba Świerczoka. Po raz drugi było tak w 45. min, kiedy to sparował ją tam Krzysztof Kamiński po uderzeniu Patryka Sokołowskiego.

Druga połowa obiecująco zaczęła się dla gliwiczan. W 47. min indywidualną, ładną akcję przeprowadził Sokołowski, ale jego strzał był niecelny. Jednak kilkanaście sekund później Tiago Alves wykorzystał złą reakcję defensywny Wisły - po zagraniu Świerczoka - i strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce.

Wynik 1:0 nie utrzymał się długo

W 51. min Cillian Sheridan przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, a celną "główką" popisał się Jakub Rzeźniczak.

Sześć minut później, także po rzucie rożnym, Wisła zdobyła drugiego gola. Tym razem dośrodkował Mateusz Szwoch a dobrze zagrał głową Alan Uryga.

Im bliżej było końca spotkania, tym wyraźniejsza była przewaga gliwiczan. Wyrównali oni dopiero w ostatniej akcji meczu. Gola na wagę jednego punktu zdobył z rzutu karnego Michał Żyro.