Remis Legii z Viktorią Pilzno. Ariel Borysiuk na liście strzelców

• 31.01.2016 22:57

• Aktualizacja: 21:25 25.07.2022

Przebywający na zgrupowaniu na Malcie piłkarze Legii zremisowali w sparingu z mistrzem i liderem czeskiej ekstraklasy Viktorią Pilzno 2:2. W zespole wicemistrzów Polski zadebiutował Czech Adam Hlousek, który w niedzielę podpisał 3,5-letni kontrakt.
Podopieczni Stanisława Czerczesowa stracili bramkę 10 minut po przerwie, kiedy to Arkadiusza Malarza pokonał Jan Kopic. W 81. minucie wyrównał sprowadzony zimą z Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk. Niespełna cztery minuty później Malarza pokonał Jan Kovarik strzałem z dystansu. Jednak w 89. minucie "Wojskowi" ponownie wyrównali. Tym razem celnym strzałem głową popisał się Aleksandar Prijovic.

Podczas pierwszego zgrupowania na Malcie wicemistrzowie Polski wygrali z amerykańskim PSC Elite Team USA 5:0 i słoweńskim NK Zavrc 7:0.

W piątek 5 lutego legioniści zagrają z norweskim IF Stabaek. Do Warszawy wrócą dzień po drugim spotkaniu.

W pierwszym pojedynku ligowym po przerwie zimowej warszawianie, którzy zajmują drugą pozycję w tabeli, podejmą 14 lutego Jagiellonię Białystok.