SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Rekrutacja na UW. Najwięcej zapisów na psychologię i zarządzanie

Pałac Kazimierzowski, rektorat Uniwersytetu Warszawskiego/fot. Wikimedia Commons

Około 30 tysięcy kandydatów zarejestrowało się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Najwięcej zapisów było na psychologię, zarządzanie, ekonomię, finanse i rachunkowość oraz informatykę i ekonometrię – poinformował Uniwersytet Warszawski.

W poniedziałek Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie, a także część studiów niestacjonarnych i II stopnia.

Zapisy trwają

Jak przekazano, łącznie w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów zarejestrowało się ok. 30 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 55 tys. rejestracji. Na część studiów niestacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich oraz część kierunków II stopnia trwają jeszcze zapisy.

Uniwersytet Warszawski poinformował, że najwięcej zapisów było na kierunki: psychologia (Psychology) – 3 tys. rejestracji, zarządzanie (2,8 tys.), ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria (2,6 tys.), filologia angielska (English Studies) – 2,2 tys., zarządzanie finansami i rachunkowość (2 tys.) oraz prawo (2 tys.).

Druga tura

Z kolei najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach: inżynieria nanostruktur (26 osób na miejsce) oraz orientalistycznych: japonistyce (18 osób na miejsce) oraz sinologii (17 osób na miejsce). Popularne były też filologia angielska (English Studies) i sztuka pisania.

W przypadku niewykorzystania limitu miejsc w I turze rekrutacji na danym kierunku może zostać przeprowadzona II tura rekrutacji. Druga tura rekrutacji na UW rozpocznie się 10 sierpnia i potrwa do 13 września.

Czytaj też:

Matura 2021. Jak w tym roku poszło absolwentom z Mazowsza? [WYNIKI]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone