SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kuratorium przedłuża termin na zmianę wyboru szkoły średniej

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Absolwenci gimnazjów i ósmych klas szkoły podstawowej będą mieli więcej czasu na wskazanie innej szkoły, w której chcą kontynuować naukę. Zmiany wybory mogą dokonać do poniedziałku, do godziny 16.00, choć pierwotnie termin miał minąć w środę. O zmianie w harmonogramie rekrutacji poinformowało Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Decyzja kuratorium ma związek z zamieszaniem powstałym w wyniku błędu informatycznego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Doszło do niego przy przetwarzaniu wyników w systemie informatycznym, przy przenoszeniu wyników z systemu e-oceniania do systemu, w którym publikowane są wyniki uczniów. Sprawa dotyczyła wyników egzaminu z matematyki 9 tys. gimnazjalistów z dysleksją.

Zmianę wyboru szkoły średniej, dokonanego pierwotnie w ramach rekrutacji, można wprowadzić do najbliższego poniedziałku, 24 czerwca, do godziny 16.00.

Krok po kroku

By wprowadzić zmiany, trzeba udać się do szkoły pierwszego wyboru wraz z rodzicem, aby anulować akceptację złożonego wniosku i odblokować możliwość jego edycji w systemie. Później, po zalogowaniu do systemu, należy wprowadzić zmiany, wydrukować, podpisać „nowy” wniosek i złożyć go wraz z innymi koniecznymi dokumentami.

Kandydaci, którzy nie mogli dostarczyć wniosku w maju, mogą złożyć go po zgłoszeniu się do szkoły pierwszego wyboru.

Jeżeli kandydat ma założone konto w systemie, a wniosek nie został złożony i potwierdzony, musi zalogować się do systemu, wprowadzić zmiany na liście preferencji, wydrukować wniosek, podpisać i złożyć go. W przeciwnym razie konieczna jest wizyta z rodzicem w szkole.

Najpopularniejsze

– Najbardziej oblegane technikum mieści się przy ulicy Wiśniowej, tam mamy pięć osób na jedno miejsce – mówi Joanna Gospodarczyk, dyrektorka miejskiego Biura Edukacji. – Kolejne technikum kinematograficzne, gdzie uczniowie uczą się w zawodzie technik realizacji dźwięku i technik realizacji nagrań są trzy osoby na jedno miejsce. Licea – jak zawsze. Czołówka to Staszic i Czacki, ale pojawiło się w tym roku, po prawej stronie Wisły liceum Prusa – dodaje.

XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa po raz pierwszy pojawiło się na mapie najchętniej wybieranych szkół. – W liceum od nowego roku będzie działała klasa z maturą międzynarodową i tam też po raz pierwszy zauważyliśmy ogromne zainteresowanie – dwóch kandydatów na jedno miejsce – tłumaczy Joanna Gospodarczyk.

Szczegóły na edukacja.warszawa.pl.

Czytaj też:

Wyniki egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Mazowsze najlepsze

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone