SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rekordowe nadgodziny w areszcie na Grochowie. „Taka specyfika pracy”

Areszt Śledczy Warszawa-Grochów/fot. Wikimedia Commons

900 nadgodzin wypracowało dwóch strażników-rekordzistów w areszcie na warszawskim Grochowie. Rzecznik Praw Obywatelskich skontrolował placówkę. Z raportu końcowego wynika, że stale brakuje chętnych do pracy. Średnio na każdego strażnika przypada ponad 350 nadgodzin.

Praca ponad normę jest specyfiką służby więziennej. Tego jest wszędzie dużo i właściwie każda nasza interwencja w takiej jednostce wykazuje nadgodziny – powiedział RDC Tomasz Oklejak z Biura RPO. – Na to się najczęściej skarżą funkcjonariusze ochrony choć z braku obsadzonych etatów, w ochronie pracują także ludzie z innych pionów – dodał.

Biuro rzecznika przekazało raport z kontroli Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej trzeciego września. – Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych dokumentów – powiedział RDC Zbigniew Śpiewak z warszawskiego oddziału Służby Więziennej. – Zanim przesłał ten raport, upublicznił jego treść w internecie. W związku z tym, specjaliści podjęli się weryfikacji informacji w nim zawartych – tłumaczył.

Raport wskazuje też na inne nieprawidłowości. W areszcie brakuje podstawowych środków czystości i artykułów biurowych.

Rzecznik wskazał też, że najbliższy szpital dla osadzonych znajduje się dopiero w Łodzi. Także ubiegłoroczna kontrola wykazała nieodpowiednią – zdaniem RPO – opiekę medyczną skazanych.

Czytaj też:

Znamy wyniki kontroli RPO w areszcie na Grochowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone