SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Rekordowe liczby nowych przypadków koronawirusa. W ratuszu trwa sztab kryzysowy

Rafał Trzaskowski/fot. PAP/Piotr Nowak

O 12:00 w stołecznym ratuszu rozpoczęło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa. – Sytuacja jest bardzo poważna, musimy o tym rozmawiać – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W miniony czwartek powiatowy sanepid poinformował o rekordowej liczbie 129 nowych zakażeń.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Warszawski ratusz tłumaczy, że chce być gotowy na jesienną falę zachorowań. W miniony czwartek w stolicy odnotowano rekordowo wysoką liczbę nowych przypadków koronawirusa – 129. Łączna liczba osób, u których do tej pory wykryto zakażenie wzrosła do 4865. Ostatniej doby nie odnotowano śmiertelnych przypadków zachorowania na COVID-19. Łącznie, od początku epidemii, zmarło 146 zakażonych.

W Warszawie 304 osoby są w szpitalach w związku z podejrzeniem infekcji, a 272 są pod nadzorem epidemiologicznym. Kwarantanną domową objęto natomiast 1659 osób. Odnotowano też w sumie 1601 ozdrowieńców.

Ratusz liczy na współpracę z rządem

Urzędnicy przekonują, że kolejne tygodnie będą dużym wyzwaniem dla miasta. W spotkaniu zwołanym w południe przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego udział biorą przedstawiciele biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Trzaskowski powiedział, że liczy ponadto na współpracę z rządem, na to, że rządzący będą konsultować z władzami stolicy swoje posunięcia, by – jak zaznaczył – nie było takiej sytuacji, że informują samorządowców „w ostatniej chwili”.

Wnioski ze spotkania mamy poznać po godzinie 14:00, podczas zapowiedzianej przez ratusz konferencji prasowej.

Czytaj też:

Koronawirus. Drugi dzień z rzędu z rekordem zakażeń w Warszawie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone