SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Rekord zakażeń COVID-19 w Polsce. „Przez powrót do codzienności”

Wojciech Andrusiewicz/fot. PAP/Rafał Guz

Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia. Nie mamy obecnie dużych ognisk zakażeń – powiedział w sobotę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując najwyższy dzienny bilans koronawirusa w Polsce.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

Rzecznik resortu zdrowia, komentując najnowszy bilans przypadków, powiedział, że w kraju nie ma obecnie dużych ognisk zakażeń, a sobotnie dane są efektem powrotu ludzi do normalnego trybu życia.

Nie mamy obecnie dużych ognisk. Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia, powrotu do pracy. To jest to, co obserwujemy codziennie na naszych ulicach – więcej ludzi, więcej kontaktów – powiedział Andrusiewicz.

Jego zdaniem na obecny bilans zakażeń nie ma wpływu powrót dzieci do szkół.

Dobowy rekord

Ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 1002 osób. To najwyższa odnotowana dotąd liczba nowych przypadków. Od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, czyli od 4 marca, badania laboratoryjne potwierdziły dotąd zakażenie u 78 330 osób, z których 2282 zmarły.

W piątek resort informował o 757 przypadkach, w czwartek o 837, w środę o 600, we wtorek o 605 nowych przypadkach, a w poniedziałek o 377.

Nowe przypadki, o których poinformowano w sobotę, dotyczą osób z województw: małopolskiego (149), lubelskiego (122), pomorskiego (96), wielkopolskiego (94), mazowieckiego (88), dolnośląskiego (83), podkarpackiego (69), śląskiego (64), łódzkiego (61), kujawsko-pomorskiego (35), opolskiego (35), zachodniopomorskiego (31), podlaskiego (24), warmińsko-mazurskiego (22), świętokrzyskiego (21) i lubuskiego (8).

MZ podało również, że zmarło kolejne 12 osób w wieku od 46 do 92 lat. Do zgonów doszło m.in. w Poznaniu, Warszawie, Grudziądzu, Lublinie i Gdańsku. Resort przekazał, że większość zmarłych miała choroby współistniejące.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Dobowy rekord zakażeń. Minionej doby odnotowano 1002 przypadki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone