SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rekonstrukcja rządu na wniosek premiera. Powstał nowy resort

fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu. Powołał między innymi Henryka Kowalczyka na urząd wicepremiera i ministra rolnictwa oraz Annę Moskwę na urząd ministra klimatu i środowiska.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda zapowiedział, że nadal będzie dbał o dobrą współpracę z rządem i wszystkimi ministrami. Podziękował też ministrom, którzy zostali odwołani ze stanowisk, podkreślając, że bardzo wysoko ocenia ich pracę. – Dziękuję za wszelkie podjęte działania dla naszych rodaków – powiedział prezydent.

Andrzej Duda podziękował także nowo powołanym ministrom za przyjęcie nowych obowiązków i zadań. – To prowadzenie polskich spraw w tym trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa, ale i działanie na przyszłość, by Polska jeszcze lepiej się rozwijała – podkreślił prezydent. Dodał, że stara się, aby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, „żebyśmy działali wspólnie, żeby było pomiędzy nami porozumienie”.

Wierzę w to głęboko, że właśnie wspólnym działaniem przyczyniamy się najlepiej do rozwoju Polski i do tego, żeby ludziom w Polsce żyło się lepiej z każdą kolejną podejmowaną decyzją – powiedział prezydent.

Duda odwołał Grzegorza Pudę ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Na ten urząd powołał Henryka Kowalczyka, który został też wicepremierem. Puda zaś został powołany na ministra funduszy i polityki regionalnej.

Prezydent odwołał również Michała Kurtykę ze stanowiska ministra klimatu i środowiska. Według premiera Kurtyka sam wcześniej prosił o odwołanie go z funkcji ze względów osobistych. Na jego miejsce prezydent powołał Annę Moskwę. Z kolei na urząd ministra rozwoju i technologii powołał Piotra Nowaka. Na czele nowo utworzonego ministerstwa sportu i turystyki zaś stanął Kamil Bortniczuk.

Czytaj też:

Rząd dopłaci do rachunków za prąd. Znamy proponowane kwoty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone