SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Rejestracja na szczepienia. Dziś poznamy harmonogram do 10 maja

Michał Dworczyk/fot. KPRM, Twitter

We wtorek zostaną przedstawione zmiany w harmonogramie szczepień dotyczące rejestracji kolejnych roczników na szczepienia – zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Harmonogram ma objąć terminy rejestracji do 10 maja.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 NA MAZOWSZU

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek, że rząd chce, aby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18. roku życia otrzymał e-skierowanie na szczepienie po to, aby od 10 maja uruchomić zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych dorosłych Polaków.

– Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie tak, aby najpóźniej do sierpnia – a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej i zależy od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski – każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał – powiedział Morawiecki.

Szczegóły we wtorek

Szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że we wtorek zostaną przedstawione szczegóły dotyczące zmian w harmonogramie szczepień. – Jutro przedstawimy szczegółowy harmonogram – w kolejnych dniach, które roczniki będą mogły się rejestrować – podkreślił minister.

– Rozciągamy ten czas rejestracji kolejnych roczników na dni do 10 maja po to, żeby nie było jakichś awarii systemu, żeby nie było kolejek nadmiernych, krótko mówiąc – żeby to wszystko harmonijnie i płynnie przebiegło – powiedział Dworczyk.

Więcej roczników

Szef KPRM pytany, czy w nowym kalendarzu rejestracji na szczepienia będzie „kumulacja” osób z więcej niż jednego rocznika, odparł, że „bez wątpienia będzie to więcej roczników niż do tej pory”.

Przedstawimy, którego dnia, które roczniki będą mogły rozpoczynać rejestrację. Nie możemy zrobić tego jednego dnia, ponieważ pula osób zainteresowanych byłaby tak duża, że żaden system teleinformatyczny by tego nie wytrzymał. Mamy już przygotowany podział na poszczególne dni i zaprezentujemy go jutro – dodał minister.

Trwają zapisy

W poniedziałek ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla 53-latków, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numer 880-333-333 lub w punktach szczepień.

Według obowiązującego kalendarza codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od poniedziałku zapisywać może się już rocznik 1968 (53 lata), we wtorek będzie mógł to uczynić rocznik 1969 (52 lata), w środę rocznik 1970 (51 lat).

Kalendarz ustalono według tej zasady na razie do 24 kwietnia, kiedy umówić na szczepienie będą się mogły osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później. Wtorkowa aktualizacja harmonogramu będzie dotyczyć okresu od 25 kwietnia do 10 maja.

Czytaj też: Przasnysz. Pilotażowy punkt masowych szczepień na COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone