SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Redukcja masy ciała cofa cukrzycę”. Pierwsza odsłona cyklu RDC

Zbigniew Gaciong/fot. RDC

Nowy, specjalny cykl rozmów medycznych w Radiu dla Ciebie! „Nie tylko COVID” to rozmowy z ekspertami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W pierwszej odsłonie gościliśmy rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga, który mówił o chorobach, które może powodować nadciśnienie.

Ma ogromne znaczenia na dzień dzisiejszy, ale cały szereg innych chorób zostaje i o tym musimy pamiętać. Działania ukierunkowane na zakażenia koronaiwrusem, muszą być uzupełnione tym co jest podstawą do zapewnienia zdrowia dla zdrowego społeczeństwa – mówił w „Poranku RDC” prof. Zbigniew Gaciong.

Ekspert zwracał uwagę na nadciśnienie tętnicze. Jak tłumaczył, to najważniejszy czynnik, który zwiększa nasze ryzyko chorób. – To jest powód numer jeden, dla którego ludzie żyją krócej. Choroby układu krążenia, niewydolność nerek są bezpośrednio związane z naszym ciśnieniem tętniczym – podkreślił prof. Gaciong.

Rektor WUM zwrócił uwagę, że warto mieć w domu podstawowe urządzenie do mierzenia ciśnienia. Przy pomiarach musimy jednak pamiętać o kilku regułach – dodał. – Aparat musi być aparatem certyfikowanym. Pomiar wykonujemy dwa razy dziennie – zaznaczył ekspert.

Warto zmienić naszą dietę czy styl życia – tłumaczył prof. Gaciong. – Skuteczna redukcja masy ciała może nawet cofnąć cukrzycę – wskazał.

Cykl „Nie tylko COVID” w tym tygodniu w RDC codziennie po 8:00 i 15:00.

Czytaj też:

Nowy cykl rozmów RDC o zdrowiu i chorobie z ekspertami WUM już dziś

Posłuchaj:

Poranek RDC: nie tylko COVID! – prof. Zbigniew Gaciong

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone