SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Recyklomaty ciągle przepełnione. „Zapełniają się w kilka godzin”

Recyklomaty w Warszawie/fot. PAP/Paweł Supernak

Recyklomaty, które zostały ustawione w ramach projektu pilotażowego władz Warszawy, firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia zapełniają się nawet w kilka godzin. Firma, która je obsługuje, nie nadąża z opróżnianiem urządzeń. Część urządzeń została też celowo zniszczona.

Mieszkańcy stołecznej Białołęki zgłosili swoim radnym, że recyklomat, który ustawiono pod koniec stycznia zapełnił się już po kilku dniach i nie jest opróżniany. Sprawa została zgłoszona podczas ostatniej sesji rady dzielnicy.

Menedżer ds. komunikacji Coca-Cola Poland Services Izabela Morawska zapewniła, że recyklomaty opróżniane są minimum dwa razy dziennie, a w weekendy nawet częściej. – Niektóre automaty potrafią się zapełnić w ciągu zaledwie kilku godzin, co z perspektywy firmy odpowiedzialnej za ich opróżnianie wymaga uruchamiania dodatkowych działań. A to nie zawsze jest możliwe w trybie natychmiastowym, ze względu na wcześniej zaplanowane odbiory w innych punktach – oznajmiła.

Morawska podkreśliła, że firma dokłada wszelkich starań, by maszyny działały sprawnie, a mieszkańcy mogli bez problemu oddawać butelki plastikowe i szklane oraz puszki, a w zamian otrzymywać punkty.

O poziomie napełnienia poszczególnych recyklomatów informuje użytkownika aplikacja mobilna ECO Portfel, dlatego każdy użytkownik, zanim uda się do konkretnego punktu, może z łatwością sprawdzić dostępność urządzenia.

Celowe uszkodzenia recyklomatów

W ciągu ostatnich kilku dni zdarzyły się niestety celowe uszkodzenia recyklomatów, m.in. na Ursynowie i Pradze Północ. Chodziło o zerwanie klina zabezpieczającego, wyrwanie klapy wrzutni, zalanie nieznaną cieczą czy wciśnięcie do wrzutni jednocześnie kilku butelek.

Pod koniec stycznia w połowie stołecznych dzielnic rozpoczęły działać w środę recyklomaty, czyli urządzenia do zbierania butelek plastikowych i szklanych oraz puszek. Łącznie do dyspozycji warszawiaków jest 10 tego typu urządzeń.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone