SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Reaktywacja AZS-u w Radomiu. UTH podpisał umowę z czterema klubami

fot. Pixabay

Jest pierwsze podejście do reaktywacji Akademickiego Związku Sportowego w Radomiu. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny podpisał porozumienie o współpracy z czterema klubami sportowymi – dwoma siatkarskimi: WKS Czarni Radom i E. Leclerc Moya Radomka, koszykarskim HydroTruckiem Radom i lekkoatletyczną Optimą Radom. Wcześniej podpisane zostały umowy z klubami piłkarskimi.

Mamy nadzieję, że dzięki temu uczelnia zyska nowych studentów – mówi prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. – Miasto będzie miało swoją reprezentację, która mam nadzieję, będzie grała równie dobrze jak przed laty. Studenci będą mogli tam realizować swoje pasje sportowe. Psychologowie społeczni twierdzą, że drużyny sportowe uniwersytetów integrują społeczność studencką. To też dla nas bardzo ważne – zaznacza.

Zyskają zarówno studenci, jak i kluby sportowe

Dajemy naszym studentom dodatkową szanse na zdobycie zawodu – mówi prof. Trześniowski. – Oczywiście mogą wybrać sport zawodowy, wtedy decydowali by się już tylko na uprawianie sportu. Jeśli decydowaliby się na karierę sportową po studiach, to AZS jest najlepszym wyborem by łączyć studia z uprawianiem sportu – podkreśla.

Dzięki AZS-owi, studenci wychowania fizycznego będą mogli asystować w zajęciach treningowych klubów sportowych. Kluby z kolei w przyszłości będą mogły zatrudniać u siebie najlepszych studentów jako trenerów. AZS zacznie działać na UTH od nowego roku akademickiego.

Czytaj też:

Jakie wakacyjne atrakcje oferują największe miasta na Mazowszu?

W powiecie sokołowskim będą rowery na wynajem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone