SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Nieoficjalnie: ONICO w meczu o Superpuchar pod nową nazwą

ONICO Warszawa/fot. PAP/Krzysztof Świderski

W meczu o siatkarski Superpuchar Polski z nowym właścicielem i nową nazwą. Rozmowy o przejęciu ONICO Warszawa mają się zakończyć najpóźniej w środę, gdy wicemistrzowie Polski zmierzą się w Gliwicach z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle – dowiaduje się nieoficjalnie Radio dla Ciebie.

Walka o uratowanie klubu trwa od początku sierpnia. dotychczasowy sponsor tytularny – firma ONICO – złożył wniosek o upadłość. To postawiło wicemistrzów kraju na skraju przepaści. Jeszcze kilkanaście dni temu nie było pewne, czy warszawski zespół w ogóle przystąpi do rozgrywek ligowych. Na początku października pojawiło się światełko w tunelu. Media informowały, że władze klubu prowadzą zaawansowane rozmowy z dwoma firmami – Westminsterem oraz Orlenem. Rozmowy mają być na tyle zaawansowane, że klub został zgłoszony do gry w PlusLidze i to w niemal pełnym składzie. Umowy z zespołem rozwiązało tylko dwóch siatkarzy: przyjmujący Piotr Łukasik i belgijski atakujący Bram van den Dries. W drużynie pozostali natomiast między innymi czterej mistrzowie świata: Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek oraz były trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi.

Warszawska drużyna już w weekend zagra w silnie obsadzonym memoriale im. Arkadiusza Gołasia. W podpoznańskim Zalasewie wystąpią także Jastrzębski Węgiel, Skra Bełchatów i Aluron Zawiercie.

Czytaj też:

ONICO Warszawa na 99 proc. w niezmienionym składzie

Pierwsi siatkarze opuszczają klub z Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone