SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Dodatkowe 16 mln zł na budowę RCS. Jest zgoda radnych

Budowa Radomskiego Centrum Sportu/fot. RDC

Rada Miasta Radomia zadecydowała na środowej sesji, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczone zostaną pieniądze na Radomskie Centrum Sportu. Chodzi o dodatkowe 16 milionów złotych, potrzebnych są do podpisania umowy z firmą Betonox Construction, która zadeklarowała się dokończyć przerwane prace.

O nadzwyczajne posiedzenie radnych wnioskował prezydent Radosław Witkowski, który chciałby podpisać umowę z wykonawcą jak najszybciej. – Porzucona konstrukcja niszczeje, tracimy nasze, miejskie pieniądze – mówił prezydent.

Firma Betonox Construction, która uczestniczyła w przetargu na dokończenie budowy hali widowiskowo-sportowej i stadionu przy ulicy Struga dostarczyła już wszystkie niezbędne dokumenty. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończył ich weryfikację i jest gotowy rozstrzygnąć przetarg. Do tego potrzebna jednak była decyzja radnych w sprawie zapewnienia finansowania inwestycji.

Dariusz Wójcik, szef klubu PiS, sceptycznie podchodzi do inwestycji. – Ta inwestycja będzie kosztować mieszkańców Radomia ponad 200 milionów złotych (…) To jest dziurawy worek, do którego będziemy dorzucać – przekonywał radny.

Oferta firmy Betonox Construction opiewa na ponad 82 mln złotych. Zamówienie obejmuje – oprócz dokończenia budowy hali i stadionu – także budowę układu komunikacyjnego wokół RCS. Wykonawca będzie miał na wykonanie prac 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Umowę będzie można podpisać jeszcze w grudniu.

Czytaj też: Radom. Jest nadzieja dla RCS. Wykonawca dostarczył dokumenty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone