SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Płock. Zmiany komunikacyjne na Radziwiu przesunięte w czasie

Ulica Kolejowa w Płocku/fot. UM Płock

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dziś nie rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Kolejowej w Płocku. Prace postanowiono przesunąć ze względu na zbliżające się święta.

Hubert Woźniak z płockiego ratusza mówi Radiu dla Ciebie, kiedy rozpocznie się remont. – Po długim weekendzie. Gdy cmentarze będą całkowicie dostępne, możemy spodziewać się dużego ruchu. Taka zmiana wydaje nam się racjonalna – podkreśla.

Prace planowane są między rondem Lajourdie a skrzyżowaniem z ul. Zieloną. W związku z tym konieczna będzie zmiana w ruchu. – Objazd poprowadzi od mostu Legionów Piłsudskiego i ronda Lajourdie, przez ul. Portową, Popłacińską, Stoczniową, do ul. Zielonej, a z niej na ul. Kolejową. W przeciwnym kierunku analogicznie – tłumaczy Woźniak.

Gruntowny remont wart chwilowych niewygód

Na inne trasy zostaną także skierowane autobusy do Radziwia. – Autobusy komunikacji miejskiej będą jeździć z ominięciem ul. Kolejowej. Autobusy linii nr 7 będą jeździć w kierunku Gór i Ciechomic, autobusy linii nr 2 do Stoczni, tymczasowa linia nr 140 będzie skręcać z nowego mostu w kierunku Gąbin – informuje Woźniak.

Warto się trochę pomęczyć – przekonuje przedstawiciel ratusza. – Będziemy mieli wyremontowaną całą ul. Kolejową, ułożoną infrastrukturę, kanalizację deszczową, nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenia. Koniec prac zaplanowano na połowę grudnia – zapewnia.

Prace na nowym odcinku trwają od 2 listopada.

Czytaj też:

Płock. Koniec protestu w szpitalu wojewódzkim. Jest porozumienie

Były przewodniczący rady powiatu łosickiego z zarzutami. Chodzi o kradzież ciągnika i narkotyki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone