SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ratownik w każdym samochodzie. Nauka pierwszej pomocy w Radomiu

Akcja „Ratownik w każdym samochodzie” w Radomiu/fot. RDC

Na niebie latał policyjny dron, a na asfalcie kierowcy prowadzili resuscytację. Przy ulicy Warszawskiej w Radomiu zakończyła się pierwsza część akcji „Ratownik w każdym samochodzie” zorganizowanej przez policję i Polskie Stowarzyszenie Poszukiwawczo-Ratownicze.

To właśnie przy ul. Warszawskiej kierowcy nagminnie wyprzedzają na przejściach dla pieszych. – Bardzo często na przejściach dla pieszych na drodze dwupasmowej pieszy dochodzi do końca pierwszego z pasów, pierwszy pojazd się zatrzymuje, ale drugi już nie i dochodzi do tragedii – mówi podinspektor Stanisław Popiel z wojewódzkiej drogówki.

Każdy zatrzymany kierowca miał okazję przejść szybkie szkolenie z pierwszej pomocy. Rozdawano także apteczki samochodowe. – Do przekazania jest ponad 700 sztuk. Mamy zaplanowane kolejne spotkania w miejscach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo, gdzie pojazdy poruszają się z większą prędkością – mówi Arkadiusz Gradowski z Polskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczo-Ratowniczego.

I ty możesz zostać ratownikiem

Ćwiczymy z mieszkańcami Radomia udzielanie pierwszej pomocy, jak tamowanie krwotoków czy reanimację. Ćwiczenie jest podstawą do dalszych działań związanych z ratowaniem ludzkiego życia, a to jest najważniejsze – dodaje Gradowski.

Mieszkańcy Radomia przyznają, że warto oswoić się z udzielaniem pierwszej pomocy.

Akcja jest finansowana z Budżetu Obywatelskiego Radomia. Od początku roku na drogach powiatu radomskiego zginęło siedem osób, a ponad 120 zostało rannych.

Czytaj też:

Radom. Sprawa wycinki drzew w szpitalnym parku wraca na wokandę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone