Rankingi WTA. Awans Igi Świątek. Najwyższe miejsce w w karierze

• 24.06.2019 13:16

• Aktualizacja: 00:33 26.07.2022

Triumfatorka wielkoszlemowego French Open Australijka Ashleigh Barty wygrała w niedzielę turniej WTA w Birmingham i została nową liderką światowego rankingu tenisistek. Iga Świątek awansowała na 63. miejsce, najwyższe w karierze.
W finale angielskich zawodów Barty pokonała Niemkę Julię Goerges 6:3, 7:5. To dopiero druga Australijka, która znalazła się na szczycie listy. Wcześniej dokonała tego Evonne Goolagong, która była liderką przez dwa tygodnie w 1976 roku.

Na drugą pozycję w zestawieniu WTA spadła Japonka Naomi Osaka (odpadła w drugiej rundzie w Birmingham), a trzecia jest Czeszka Karolina Pliskova.

W czołówce zestawienia "Race to Shenzen", które wyłoni osiem uczestniczek imprezy finałowej WTA w listopadzie, nie zaszły zmiany, prowadzi Barty przed Czeszkami: Petrą Kvitovą i Pliskovą. Świątek jest 47., a Magda Linette 66.