SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Rajd Barbórka zdominowany przez Kajetana Kajetanowicza

fot. RDC

Załoga Kajetan Kajetanowicz i Jacek Baran wygrała 53. Rajd Barbórka. Sięgnęli nie tylko po najwyższe podium w klasyfikacji generalnej, ale i po puchar słynnej Karowej.

Na imprezie kończącej rajdowy sezon w Polsce „Barbórce” stanęło ponad 80 załóg. Początkowo dla wszystkich pogoda była łaskawa. Jednak już na samej Karowej, tylko pierwsze kilkanaście załóg dostało prezent w postaci braku opadów. Czołówka na Karowej walczyła ze śliskim asfaltem i kostką. Na takie widowisko nie narzekali kibice, którzy byli świadkami pięknych „boków” oraz wielokrotnego „ratowania” pod słynnymi wiaduktami.

To piękne widowisko zakończył przejazd tegorocznego mistrza Europy, który nie przerwał swojej dobrej passy i w tym roku sięgnął również po zwycięstwo na Królowej As-ów Karowej. Jego Fiesta pokonywała śliskie fragmenty odcinka perfekcyjnie i ostatecznie Kajetanowicz wyprzedził wszystkich kierowców.

Barbórka to bardzo wymagający rajd. Trzeba się bardzo mocno skoncentrować, nie ma miejsca na nawet jeden najmniejszy błąd. W tamtym roku wygrałem Barbórkę. Niestety popełniłem błąd. Założyłem złe opony slicki, a spadł deszcz. I zabrakło 0.3 dziesiąte sekundy, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium Karowej. Po jej zwycięstwo nie udało się sięgnąć. Teraz wyciągam wnioski i postaram się nie zawieźć kibiców – mówił z uśmiechem Kajto przed ostatnim odcinkiem specjalnym.

Na podium zaraz za załogą LOTOS Rally Team, stanął Rafał Grzesiński z pilotem Mateuszem Tutajem jadący Fordem Fiestą VS tracąc 08,01 s, do Kajetanowicza. Trzecią pozycję wywalczył Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer EVO) ze stratą 08,28 s.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone