SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rafał Trzaskowski: mamy kolejne tysiąc miejsc w darmowych żłobkach

fot. RDC

Właśnie rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs na wykup miejsc w niepublicznych placówkach – dzięki temu mamy dodatkowe 1000 miejsc dla warszawskich maluchów – poinformował w sobotę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Spełniamy Obietnice i cały czas powiększamy pulę bezpłatnych miejsc w żłobkach. Właśnie rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs na wykup miejsc w niepublicznych placówkach – dzięki temu mamy dodatkowe 1000 miejsc dla warszawskich maluchów. Praca wre!” – napisał w sobotę na Twitterze prezydent Rafał Trzaskowski.

Dodał też, że do systemu rekrutacji miasto dodało kolejne miejsca. „To nie wszystko – wczoraj do systemu rekrutacji dodaliśmy kolejne 70 bezpłatnych miejsc, tym razem w Dzielnicy Ursus przy ul. Dzieci Warszawy 42” – przekazał na Twitterze Trzaskowski.

Zachęcił, również rodziców do sprawdzenia wolnych miejsc w innych dzielnicach Warszawy, których na tą chwilę jest 718, pod adresem internetowym: https://zlobki.waw.pl/informacja-o-wolnych-miejscach-w-placowkach/.

Do warszawskich żłobków przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do trzech lat, które nie mają zapewnionej opieki domowej w godzinach pracy lub nauki rodziców lub opiekunów, albo w przypadku niepełnosprawności tych osób, w szczególności dzieci stale zamieszkujące w Warszawie.

Część żłobków nie ma grup niemowlęcych i przyjmuje dzieci po ukończeniu 1 roku życia. Wyboru dokonuje rodzic lub opiekun spośród żłobków umieszczonych w wykazie żłobków znajdujących się na stronie: www.zlobki.waw.pl.

Czytaj też: Warszawskie żłobki tylko dla zaszczepionych. Jest decyzja radnych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone