SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

K. Radziwiłł: Lech Kaczyński powinien mieć swoją ulicę w Warszawie

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował w niedzielę do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o nadanie jednej z ważnych ulic stolicy imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Nie mam żadnej wątpliwości, że w Warszawie taka ulica powinna być – powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Zaznaczył, że nadawanie ulicom patronów nie leży w jego gestii, ale w kompetencji władz lokalnych.

Zaapelował do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i mającej większość w Radzie Warszawy Koalicji Obywatelskiej o nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego jednej z ważniejszych ulic w stolicy. – Zwracam się do wszystkich, którzy mogą mnie w ten sposób wysłuchać. Proszę o rozważenie przywrócenia patronatu profesora Lecha Kaczyńskiego, byłego prezydenta Rzeczpospolitej, ale także zasłużonego dla stolicy prezydenta Warszawy. On zasługuje nie na jakąś uliczkę na peryferiach, tylko na dużą ulicę w centrum miasta – powiedział Radziwiłł.

Spór o al. Armii Ludowej

Zapytany został, czy należałoby nadać obecnej al. Armii Ludowej nazwę ul. Lecha Kaczyńskiego. – Czy to będzie ta ulica czy jakaś inna, to naprawdę nie ma znaczenia – odpowiedział.  – Jeżeli chodzi o patronat Armii Ludowej, to należy się zastanowić, czy ona powinna mieć dużą ulicę w Warszawie – dodał.

Spór o nadanie nazwy ul. Lecha Kaczyńskiego al. Armii Ludowej trwał w stolicy wiele lat. Ostatecznie, w grudniu ubiegłego roku w wyniku decyzji NSA została uchylona zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj też: Tablice al. Armii Ludowej zaklejone napisami „ul. Lecha Kaczyńskiego”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone