SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radomskie Centrum Rehabilitacji jeszcze latem? Ruszyły prace

Szpital tymczasowy w Radomiu/fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Do końca wakacji powinno ruszyć Radomskie Centrum Rehabilitacji. Jednostka znajdzie się w byłym szpitalu tymczasowym przy ulicy Narutowicza – budynek stał pusty od kwietnia. Rozpoczęły się tam właśnie prace adaptacyjne, które finansuje Totalizator Sportowy.

Totalizator Sportowy nie mógł zacząć remontu bez decyzji premiera. Spółka ostatecznie została zwolniona z obowiązku organizacji szpitala dla chorych na COVID.

Teraz powinno pójść szybko – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. – W zeszłym tygodniu weszła firma remontowa do obiektu przy ul. Narutowicza. Firma, za którą płaci oczywiście Totalizator, która ma zaadaptować z powrotem szpital tymczasowy, żeby mogła tam funkcjonować rehabilitacja. Z tego co pamiętam, umowa jest podpisana do 10 lipca, więc liczymy, że w tym okresie prace zostaną zakończone – wskazuje.

Po zakończeniu prac remontowych bezzwłocznie zaczynamy przeprowadzkę z ulicy Giserskiej. Czekamy na to bardzo mocno, przede wszystkim na poradnię rehabilitacyjną, bo tak jak oddział funkcjonował, tak poradnia nie działała, nie było pomieszczeń, w których mogłaby realizować te usługi. Ten kontrakt był zawieszony – mówi wiceprezydent.

Po zorganizowaniu poradni w nowym miejscu planowane jest odwieszenie kontraktu. Umożliwi to pacjentom korzystanie z rehabilitacji dziennej w budynku przy Narutowicza.

Przenosiny mają potrwać około miesiąca, więc jest szansa, że placówka zacznie działać jeszcze w trakcie wakacji.

Czytaj też:

Przebudowa wiaduktu w Radomiu. Będą utrudnienia, także dla lotniska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone