SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radni dołożą do budowy Radomskiego Centrum Sportu

fot. RDC

Głosami Platformy Obywatelskiej radomscy radni zdecydowali o zwiększeniu puli pieniędzy na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Pieniądze zostaną pozyskane z emisji obligacji. Kwota zaciągniętego długu to 34 miliony. 

Po tym, jak w marcu z placu budowy wyrzucona została firma niedotrzymująca terminów magistrat ogłosił nowy przetarg. Wyłoniony w nim oferent zadeklarował chęć dokończenia inwestycji, ale za większe pieniądze. Nie chcieli się na to zgodzić przedstawiciele PiS-u. W czwartek wstrzymali się od głosu.

– Nie chcemy przeszkadzać dokończeniu tej inwestycji, ale ktoś nawarzył piwa i ktoś musi je wypić. Na sesji mówiliśmy o tym, dlaczego naszym zdaniem procedura przetargowa została źle przygotowana. Nasze wstrzymanie to umożliwienie dokończenia inwestycji, ale za rok rozliczymy pana prezydenta z dodatkowych pieniędzy – tłumaczył przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości – Dariusz Wójcik.

Radości nie kryje natomiast inicjator przedsięwzięcia prezydent miasta – Radosław Witkowski. – Bardzo dobra decyzja. Przyjęcie uchwały głosami radnych klubu Koalicji Obywatelskiej umożliwi spółce MOSIR podpisanie umowy z wykonawcą na dokończenie obiektów. Chciałbym żeby umowa została podpisana jeszcze we wrześniu. Wykonawcy dajemy 12 miesięcy na dokończenie Radomskiego Centrum Sportu – wyjaśnił.

Zgodnie z nowym planem Radomskie Centrum Sportu ma być gotowe w pierwszym półroczu przyszłego roku.

Czytaj też:

Impas ws. Radomskiego Centrum Sportu. Radni zawiesili rozmowy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone