SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomiak po awansie zostanie w Radomiu? „Stadion spełni wymogi”

Stadion Radomiaka przy ul. Narutowicza/fot. Radomiak Radom

Dobre informacje dla piłkarzy Radomiaka i ich kibiców. Jest szansa, że Zieloni po ewentualnym awansie do Ekstraklasy będą mogli rozgrywać swoje mecze w Radomiu. Prezydent miasta Radosław Witkowski poinformował, że ratusz znalazł rozwiązanie, dzięki któremu obiekt przy ul. Narutowicza spełni wymogi licencyjne. Chodzi o podgrzewaną murawę.

Ratusz zaprosił do współpracy samego Radomiaka, który zamontowałby system na własny koszt a później mógłby bezpłatnie korzystać z obiektu. Oprócz tego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we własnym zakresie wykona wszystkie pozostałe prace niezbędne do tego, by Radomiak mógł rozgrywać mecze przed własną publicznością. W związku z brakiem stadionu spełniającego wymogi Ekstraklasy, piłkarze z Mazowsza mieliby grać gościnnie w Bełchatowie, na stadionie miejscowego GKS-u.

Pierwszym elementem, który jest najważniejszy, czyli element podgrzewanej murawy, spółka MOSiR zaprosi do współpracy spółkę Radomiak i spółka Radomiak wykona ten element, dzięki czemu Radomiak będzie mógł korzystać w ramach rekompensaty z obiektów – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W swoim ostatnim meczu w tym sezonie 1. ligi Radomiak, by awansować do Ekstraklasy, potrzebuje przynajmniej remisu. Piłkarze z Mazowsza mogą nawet przegrać z Koroną Kielce, ale muszą liczyć wtedy na porażki Bruk-Betu Nieciecza i GKS-u Tychy. Po 33 kolejkach Radomiak jest liderem tabeli z 65 punktami. Drugi jest Bruk-Bet z 64 punktami, a trzeci GKS z 62 pkt. Mecz Radomiaka z Koroną odbędzie się w niedzielę o godz. 12:40.

Pierwszy i jedyny jak dotąd sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej radomianie rozegrali 36 lat temu. Zajęli wówczas przedostatnie miejsce i spadli z ligi.

Czytaj też:

Radomiak skazany na grę w Bełchatowie? Miasto komentuje

Radomiak gra o Ekstraklasę. Zaszczepieni ruszyli po bilety

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone