SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radomiak gra o Ekstraklasę. Zaszczepieni ruszyli po bilety

Kolejki po bilety dla zaszczepionych na mecz Radomiak - Korona/fot. RDC

Kibice Radomiaka Radom będą mogli obejrzeć mecz, który dla klubu może oznaczać powrót do Ekstraklasy po 36 latach. Zieloni zagrają w niedzielę z Koroną Kielce, a do awansu wystarczy im remis. We wtorek w radomskiej Galerii Słonecznej na klubowym stoisku ruszyła sprzedaż biletów na to spotkanie.

W puli były 1022 bilety, czyli tyle, ile przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia na czas pandemii – to maksymalnie 25 proc. wszystkich miejsc na trybunach. Te wejściówki zostały jednak wyprzedane. Do limitu nie wliczają się natomiast osoby w pełni zaszczepione. Dla nich na obiekcie przy Narutowicza przygotowano osobną pulę.

Do sprzedaży zostało przeznaczonych 75 procent pojemności trybun dla osób zaszczepionych, to jest około trzech tysięcy biletów – wyjaśnia Damian Markowski, rzecznik Radomiaka.

Przy zakupie biletu należy okazać potwierdzenie wykonania szczepienia na COVID-19. Szczegóły TUTAJ.

W swoim ostatnim meczu w tym sezonie 1. ligi Radomiak, by awansować do Ekstraklasy, potrzebuje przynajmniej remisu. Piłkarze z Mazowsza mogą nawet przegrać, ale muszą liczyć wtedy na porażki Bruk-Betu Nieciecza i GKS-u Tychy. Po 33 kolejkach Radomiak jest liderem tabeli z 65 punktami. Drugi jest Bruk-Bet z 64 punktami, a trzeci GKS z 62 pkt. Mecz Radomiaka z Koroną Kielce odbędzie się w niedzielę o godz. 12:40.

Pierwszy i jedyny jak dotąd sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej radomianie rozegrali 36 lat temu. Zajęli wówczas przedostatnie miejsce i spadli z ligi.

Czytaj też:

Niecodzienny gest fair play w 4. lidze piłkarek. Rywalki Pogoni Siedlce celowo osłabiły skład

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone