SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Radom. Szósta ofiara COVID-19 w Domu Księży Seniorów

Koronawirus w Polsce/fot. PAP/Tytus Żmijewski

W szpitalu w Radomiu zmarł 83-letni kapłan, mieszkaniec miejscowego Domu Księży Seniorów. To szósta ofiara koronawirusa w tej placówce.

Wicekanclerz kurii biskupiej w Radomiu ks. prał. Marek Fituch poinformował w środę, że 83-letni ksiądz zmarł we wtorek w szpitalu w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek w Górze Puławskiej. To szósta ofiara COVID-19 wśród mieszkańców Domu Księży Seniorów. Pierwszy z emerytowanych duchownych zmarł na początku lipca. Miał 75 lat. W kolejnych tygodniach zmarło następnych czterech księży w wieku 84-92 lata.

Hospitalizowany ksiądz w stanie stabilnym

Wszyscy przebywali w radomskim szpitalu. – Obecnie na oddziale zakaźnym leczony jest jeszcze jeden ksiądz senior. Jego stan lekarze określają jako stabilny – powiedział wicekanclerz. Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z mieszkańców Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne. Księża z objawami chorobowymi zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W ub. tygodniu w placówce przeprowadzono dezynfekcję. Wśród mieszkańców nie ma już osób z koronawirusem.

Czytaj też:

COVID-19 w Radomiu. Zmarło dwóch kapłanów z Domu Księży Seniorów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone