SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Caritas Radom dożywia dzieci – zdrowo i smacznie

fot. Pixabay

Ma być smacznie, ale przede wszystkim zdrowo. Taki cel stawia sobie radomska Caritas, która rozpoczyna realizację programu dożywiania najmłodszych. Na symbolicznym „Żółtym talerzu” znajdą się pieczywo, owoce i warzywa. Projektem objętych zostanie około 200 dzieci.

– Młodzi ludzie, którzy jedzą zbilansowane posiłki, mniej chorują, lepiej się uczą i łatwiej utrzymać im prawidłową wagę. Odpowiednia dieta to podstawa – tłumaczyła Anna Lis z radomskiej Caritas.  – Program ma promować zdrowe nawyki żywieniowe. W menu mają pojawić się kanapki, owoce, sałatki, sery i jogurty. Wyeliminowane zostaną między innymi słodycze. Wszystkie dania przygotowane będą wspólnie z rówieśnikami, rodzicami i pracownikami świetlic. Taka współpraca ma służyć integracji – dodała.

„Żółty talerz” to inicjatywa adresowana do wszystkich maluchów, bez wyjątku. Do tej pory ze wsparcia Caritas mogli skorzystać jedynie ci, którzy mieli zaświadczenia o niskich dochodach rodziny, wydawane przez ośrodki pomocy społecznej. Tym razem przyjęto inną zasadę. Zdrowy posiłek będzie mógł zjeść każdy, kto zechce wziąć udział w jego przygotowaniu.

Akcja „Żółty talerz” będzie prowadzona do końca sierpnia 2017 w świetlicach i szkolnych stołówkach. Objęci nią zostaną także podopieczni Pedagogów Ulicy. Do programu przystąpiło pięć diecezjalnych Caritas w kraju, a skorzysta z niego – jak się szacuje – około pięciu tysięcy dzieci.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone