SŁUCHAJ ONLINE
MENU

12-latek z nożem w szkole. Uczniowie protestują, nie chodzą na lekcje

Szkoła, zdjęcie ilustracyjne/fot. RDC

W proteście przed agresywnym 12-latkiem uczniowie już trzeci tydzień z rzędu nie chodzą do szkoły. Tak zdecydowali rodzice dzieci z piątej „C” w Szkole Podstawowej nr 2 w Radomiu. Chłopiec ma uniemożliwiać prowadzenie lekcji co najmniej od roku.

Uczeń jest przerzucany z klasy do klasy. – We wrześniu trafił do nas – ubolewają rodzice piątej „C”. – Boimy się o zdrowie i życie dzieci (…) Chcemy pokazać skalę problemu – nikt nie jest w stanie poradzić sobie z 12-latkiem – mówią.

Dziecko miało biegać po szkole z nożem, bić rówieśników.

Dyrektor szkoły Marek Sternalski jest bezradny. Podkreśla, że placówka wyczerpała wszystkie możliwości rozwiązania problemu. – Interweniowaliśmy w policji, kuratorium oświaty, u rzecznika praw dziecka, w sądzie rodzinnym. Mamy jednak ograniczone możliwości w pomocy uczniom, którzy wymagają pomocy specjalistycznej – tłumaczy.

– Bierzemy pod uwagę dobro wszystkich dzieci – mówi rzecznik mazowieckiego kuratorium Andrzej Kulmatycki. – To sprawa bardzo delikatna, nacechowana dużymi emocjami. Staramy się rozwiązać sprawę na gruncie negocjacji – zaznacza.

Do końca września Mazowieckie Kuratorium Oświaty ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego przeniesienia 12-latka do innej szkoły. Zaleciło też przeprowadzenie w szkole kolejnych negocjacji z udziałem rodziców, psychologa i radomskiego rzecznika praw dziecka.

Odbędą się one w czwartek.

Czytaj też:

„Śmierdzisz, zatruwasz powietrze”. Na nagraniu przedszkolanka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone