SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. „Wstępy” skaryszewskie bardziej przyjazne zwierzętom

fot. Pixabay

Wstępy Skaryszewskie przechodzą metamorfozę. To jedna z największych i najstarszych imprez targowych w Europie, na której handluje się końmi – tradycja sięga 400 lat. Formułą bardzo się zmieniła – już nie ma sprzedaży koni na rzeź, jest za to jarmark i występy artystów ludowych. – Są zachowywane standardy – mówi Norbert Ziemlicki z fundacji Centaurus broniącej praw zwierząt.

Dzięki współpracy i dzięki zaangażowaniu w szczególności gminy jest to bezpieczne miejsce dla zwierząt. Jest ochrona, zwierzęta stoją na utwardzonym terenie, mają zadaszenie, są pracownicy, którzy donoszą wodę, siano. Kiedyś tego nie było – mówi Norbert Ziemlicki.

Na Wstępach w Skaryszewie prowadzona jest kontrola weterynaryjna – zapewnia Powiatowy Lekarz Weterynarii Grzegorz Zaborski. – My ze swojej strony będziemy sprawować nadzór ciągły, czyli przez cały okres gromadzenia się zwierząt będą obecni lekarze weterynarii. Zarówno inspektorzy powiatowi, jak i wyznaczeni lekarze weterynarii, których zadaniem będzie sprawdzanie, czy wszyscy przestrzegają tych wymagań oraz będą służyć pomocą organizatorowi w ich egzekwowaniu – tłumaczy.

Tegoroczna edycja Jarmarku odbędzie się w dniach 2 i 3 marca. Prezentacja i sprzedaż podzielona została na dwa typy koni, tzn. poniedziałek konie ciężkie, wtorek konie lekkie. Na teren Jarmarku będzie można wjechać przez dwie strefy weterynaryjne po pozytywnej odprawie zwierząt.

Czytaj też: Przetarg na oświetlenie stadionu w Radomiu. Jest drugie podejście

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone