SŁUCHAJ ONLINE
MENU

MSS w Radomiu przepełniony. Prezes szpitala: stąpamy po cienkim lodzie

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/fot. Facebook

Szpital na radomskim Józefowie przepełniony. – Koronawirus mocno utrudnił naszą pracę, ale musimy sobie radzić – mówi prezes placówki Tomasz Skura, który był gościem „Poranka RDC”.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny jest teraz jedynym ogólnym szpitalem w mieście. Drugi – przy Tochtermana – jest placówką jednoimienną, przeznaczoną dla pacjentów z COVID-19. Przez to wszyscy pozostali trafiają na Józefów.

Wypracowaliśmy system selekcji, różnych bramek i śluz. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko zakażenia – mówił Skura. – Stąpamy po cienkim lodzie, bo tak naprawdę nie znamy pacjentów, jego przeszłości epidemiologicznej, a musimy mu pomóc, bo jesteśmy jedyni – dodał.

Sprawę komplikuje także to, że personel jest bardzo narażony na zakażenia.

Były zachorowania, część pracowników przeszła ciężko chorobę, część bezobjawowo, część była na kwarantannach i na zwolnieniach, na opiekach. Zaburzyło to system pracy w szpitalu, ale też w domu – wyjaśnił.

Przepełnione są m.in. chirurgia ogólna i onkologiczna, chirurgia urazowo-ortopedyczna, kardiologia, neurologia i pulmonologia.

Nie wiadomo, jak długo potrwają problemy szpitala na Józefowie. W drugiej połowie lipca wojewoda mazowiecki poinformował, że lecznica przy Tochtermana nadal – do odwołania – będzie przyjmował tylko pacjentów z COVID-19.

Posłuchaj całej rozmowy: Poranek RDC: sytuacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w czasie pandemii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone