SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital przy Tochtermana głównie dla zakażonych?

Radomski Szpital Specjalistyczny/fot. UM Radom

Radomski Szpital Specjalistyczny niemal w całości może być dedykowany pacjentom zakażonym koronawirusem. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił miejskiej lecznicy przy ul. Tochtermana natychmiastowe zapewnienie 200 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Gdzie mamy przewieźć chorych? – pyta dyrekcja placówki.

Wojewoda decyzję o zapewnieniu 200 łóżek podjął po upływie niespełna trzech tygodni od momentu, kiedy szpital wrócił do normalnej pracy jako wielospecjalistyczny. Obecnie zajętych jest tu już około 300 łóżek.

W związku z tym, dyrekcja miejskiej lecznicy zdecydowała o skierowaniu odwołania do Ministra Zdrowia. Czytamy w nim, że „niektórych chorych można wypisać do domu, ale znaczna ich liczba wymaga znalezienia miejsca w innych szpitala i zorganizowania przewozu chorych”. Dyrekcja radomskiej lecznicy podkreśla też, że wydzielenie 200 łóżek covidowych będzie oznaczało wyłączenie z funkcjonowania większości oddziałów.

Dyrektor radomskiego szpitala zwrócił się także do wojewody o wskazanie miejsc, do których można przewieźć pacjentów wymagających kontynuacji leczenia oraz o pomoc w zapewnieniu transportu.

Koronawirus w Radomiu

W powiecie radomskim i Radomiu potwierdzono do tej pory 2206 zakażeń koronawirusem, z czego 1661 wyzdrowiało, a 97 zmarło. Hospitalizowanych jest obecnie 46 osób, a kwarantanną domową objęto 1339. 45 osób jest natomiast pod nadzorem sanepidu.

Od soboty Radom ze względu na przyrost zakażeń koronawirusem znajdzie się w żółtej strefie, natomiast powiat radomski – w czerwonej. Oznacza to dodatkowe obostrzenia dla mieszkańców.

Czytaj też: Radomski Szpital Specjalistyczny już nie jest jednoimienny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone