SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radosław Witkowski bez wotum zaufania czwarty rok z rzędu

Radosław Witkowski/fot. UM Radom

Prezydent Radomia bez wotum zaufania czwarty rok z rzędu. Raport o stanie miasta nie budził zastrzeżeń radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale styl zarządzania i nadzór nad miejskimi spółkami – już tak. Zabrakło obiektywizmu – twierdzi Radosław Witkowski.

Brak konsultacji z Radą Miasta i brak dialogu to podstawowe zarzuty, które formułuje pod adresem prezydenta szef Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Podlewski.

Mamy wiele zastrzeżeń do funkcjonowania miasta, bo sam raport to po prostu kilkaset stron papieru, który przyjmie wszystko. Nam chodzi o prowadzenie miejskich inwestycji, nam chodzi o zadłużanie miasta. Chodzi chociażby o nadzór nad miejskimi spółkami. Dziś dowiadujemy się, że kolejne spółki są zadłużone – mówi.

Inaczej i raport, i działania prezydenta ocenia przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Marta Michalska-Wilk.

Rok 2021, bardzo trudny rok pandemiczny, gdzie zarówno wiele instytucji miejskich, jak i organizacji społecznych nie mogło rozwinąć swoich możliwości, a mimo to wiele inwestycji udało się w mieście przeprowadzić – wskazuje.

Sam prezydent Radosław Witkowski uważa, że oponentom zabrakło obiektywizmu.

Stwierdzam, że budżet i kierunki rozwoju zostały zrealizowane, pomimo problemów. Natomiast to była oczywiście decyzja polityczna i ja również mógłbym powiedzieć dziś, że nie mam zaufania do radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości – mówi.

Naturalną konsekwencją braku wotum zaufania powinno być referendum, zmierzające do odwołania prezydenta. Nie ma jednak takich planów.

Czytaj też:

Przebudowa wiaduktu w Radomiu. Będą utrudnienia, także dla lotniska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone