SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom przeznaczy 1 mln zł dla lekarzy, zamiast na rower miejski

Rower miejski w Radomiu/fot. radom.pl

1 mln zł przeznaczy Radom na wypłaty dodatków dla personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zamiast na funkcjonowanie w tym roku roweru miejskiego – poinformował w poniedziałek prezydent miasta Radosław Witkowski.

Według prezydenta 1 mln zł wystarczy na wypłatę dodatków do końca kwietnia. – W tym roku, w tej wyjątkowej sytuacji, nie będziemy kontynuować Radomskiego Roweru Miejskiego. Jestem gotowy przeznaczać kolejne pieniądze z tego projektu na działania, które mają zminimalizować skutki koronawirusa – podkreślił Witkowski.

Jak dodał, epidemia wywołana koronowirusem wymaga od władz miasta podejmowania nadzwyczajnych decyzji i działań.

Dziś nie ma ważniejszej sprawy niż zapobieganie rozprzestrzenianiu koronawirusa. Dlatego uznałem, że przede wszystkim należy docenić pracę tych ludzi, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią – powiedział Witkowski. Zapewnił, że w mieście prowadzone są prace nad pakietem rozwiązań dla przedsiębiorców, które mają przede wszystkim chronić miejsca pracy.

Witkowski ponowił jednocześnie apel o to, by przestrzegać zaleceń WHO, m.in. dbać o higienę i unikać większych skupisk ludzi. W związku z tym zapowiedział, że nie będzie kierował w tym miesiącu do Biura Rady Miejskiej żadnych projektów uchwał, co oznacza, że nie odbędzie się planowana na koniec miesiąca sesja Rady Miejskiej.

Czytaj też: Podsumowali pierwszy sezon z rowerem miejskim w Radomiu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone