SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Na obrzeżach jak w centrum. Są nowe wiaty przystankowe

fot. MZDiK w Radomiu

Przystanki w odleglejszych częściach Radomia są takie jak w centrum, czyli wygodne i z podświetlonymi gablotami informacyjnymi. W mieście zamontowanych zostało 15 nowych wiat. Te, które zostały zdemontowane, również znalazły swoje zastosowanie.

Nowe wiaty służą pasażerom na najbardziej obleganych przystankach. – Stanęły między innymi na osiedlu Piętnastolecia, osiedlu Akademickim, wzdłuż ulicy Chrobrego. Są całkowicie podświetlone, więc wyglądają jak te w centrum miasta – mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Dawid Puton.

Obok wiat zostały postawione nowe słupki przystankowe zgodne z wytycznymi Systemu Informacji Miejskiej. Na każdym jest nazwa danego przystanku i numery zatrzymujących się tam autobusów.

Te wiaty, które zostały zdemontowane, także znalazły swoje zastosowanie. – Zostały przestawione w miejsca, w których były konieczne, czyli wymieniliśmy takie wiaty, które nadawały się już wyłącznie na żyletki albo ustawiliśmy wiaty w miejscach, w których tych wiat nie było, a była konieczność, by się faktycznie tam znalazły. Wiaty na Firleju koło cmentarza już zostały wymienione – mówi Dawid Puton.

Nowe przystanki zostały zamontowane w ramach projektu multimodalnego współfinansowanego z funduszy unijnych. Kosztowały niecałe 340 tysięcy złotych.

Czytaj też: Radom. Rusza przebudowa Szydłowieckiej. Bez zamknięcia ulicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone