SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. W marcu ma ruszyć proces ws. byłej dyrektor III LO Danuty S.

Budynek III LO w Radomiu/fot. Wikimedia Commons

Drugiego marca ma ruszyć proces w sprawie byłej dyrektorki III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Danuta S. jest oskarżona o poświadczenie nieprawdy w dokumentach szkolnych. Oskarżona chciała warunkowego umorzenia sprawy, sąd jednak odrzucił wniosek.

Rok temu, po tym jak postawiono kobiecie zarzuty, prezydent Radomia Radosław Witkowski zawiesił ją w obowiązkach dyrektorki szkoły. Jak poinformował sędzia Arkadiusz Guza – zdaniem sądu konieczne jest przeprowadzenie całego postępowania dowodowego, aby dokonać oceny merytorycznej zgromadzonych materiałów. Prokuratura wszczęła śledztwo w sierpniu 2017 roku.

Decyzja o zawieszeniu została podjęcia w związku z faktem, że w ostatnich dniach do urzędu miasta wpłynęła informacja z prokuratury o przedstawieniu jej zarzutów – mówiła w styczniu ubiegłego roku rzecznik prezydenta Radomia Katarzyna Piechota-Kaim.

Lekcje w tym samym czasie w dwóch miejscach

Kobieta odpowie za poświadczenie nieprawdy w dziennikach lekcyjnych. Z dokumentów z kontroli przeprowadzonej przez radomski magistrat wynika, że w ponad 130 przypadkach, oskarżona w tym samym czasie prowadziła lekcje w dwóch szkołach i pobierała za to podwójne wynagrodzenie. Była dyrektorka usłyszała też zarzut niedopełnienia obowiązków.

Danucie S. grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Kobieta nie przyznała się do winy.

Czytaj też:

Zarzuty dla dyrektor III LO w Radomiu. Danuta S. zawieszona

Radom. Akt oskarżenia przeciwko byłej dyrektorce III LO

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone