SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowy odział ratunkowy w Radomiu? Jest projekt placówki

fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

Mazowiecki szpital specjalistyczny w Radomiu planuje budowę nowego SOR-u. W miejscu starego ma powstać poradnia specjalistyczna. Projekt już jest, a powierzchnia nowego budynku miałaby wynosić około trzy i pół metrów kwadratowych. 

– Pomieszczenia po dawnym oddziale byłyby wyremontowane i dostosowane do poradni specjalistycznych, centrum udarowego i kolejnego angiografu – informuje Karolina Gajewska – rzeczniczka lecznicy.

– Komunikacja pacjentów leżących między SOR i resztą oddziałów szpitalnych zapewni najpierw dźwig łóżkowy, a następnie znajdujący się na poziomie pierwszego piętra nadziemny łącznik. Ponadto wydzielone zostaną niezależne strefy obsługujących pacjentów w różnym stopniu zagrożenia zdrowia i życia – tłumaczy.

Rocznie SOR na radomskim Józefowie przyjmuje około 100 tysięcy pacjentów. Pomoc udzielana jest tutaj w warunkach odbiegających od komfortowych. – Obecnie trudno jest wprowadzić strefę obsługi pacjenta z rożnym stopniem zagrożenia życia. Komunikacja pacjentów i personelu jest utrudniona ponieważ wszyscy pacjenci wprowadzeni są jednym wejściem – dodaje Karolina Gajewska.

Szacunkowy koszt budowy nowego obiektu wynosi ok. 25 mln złotych. Szpital stara się o środki zewnętrzne na ten cel. Jednak by rozpocząć inwestycję, potrzeba jeszcze ok. 800 tys. zł na wykonanie projektu budowlanego. Lecznica wystąpiła już o te fundusze do Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli tak się stanie, szpital będzie mógł rozpocząć budowę, która może potrwać około dwóch lat.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone