SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Koronawirus w czwartej podstawówce w mieście

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Orła Białego w Radomiu/fot. FB

Koronawirus w jednej z największych podstawówek w Radomiu. Uczniowie dwóch klas ósmych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego mają od poniedziałku nauczanie zdalne. Zakażony jest tam jeden z nauczycieli.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Dyrektor szkoły Wioletta Mazurek dowiedziała się o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u nauczyciela w sobotę. – Uczył w obu ósmych klasach, jest to nauczyciel wspomagający. To są dwie klasy integracyjne. Na razie mamy nauczanie zdalne do 18 września. Nauczyciel przychodzi, łączy się przez aplikację z uczniami i prowadzi normalnie lekcje – mówi.

Sanepid na kwarantannę skierował 8 nauczycieli i dwie klasy, czyli 42 uczniów.

Dyrektor szkoły spodziewała się zakażeń w placówce. – Ja się obawiałam od początku, bo jesteśmy jedną z największych placówek w Radomiu. Jest ponad 1100 uczniów. Bałam się, że się to wysypie, chociaż zrobiłam wszystko. Zastosowałam procedury, nie mam tu sobie nic do zarzucenia. Dzieci, rodzice i nauczyciele przestrzegali tych procedur – zapewnia.

Jak informuje radomski ratusz, ze względu na koronawirusa, w trzech szkołach podstawowych w mieście prowadzone jest nauczanie hybrydowe. Kształcenie hybrydowe odbywa się w SP nr 4 przy ul. Wyścigowej, gdzie kilkanaście dni temu koronawirusa stwierdzono u jednej z nauczycielek. W tej placówce, w związku z kwarantanną czterech katechetów, ta forma nauczania ma obowiązywać do 17 września. Podobnie jak w SP nr 20.

W poniedziałek poinformowano także o wprowadzeniu nauczania hybrydowego w SP nr 6, gdzie zachorował jeden z nauczycieli. Sanepid na kwarantannę skierował 8 nauczycieli i ponad 40 uczniów z dwóch klas.

Od nowego roku szkolnego w Radomiu z powodu koronawirusa nauczanie hybrydowe wprowadzono w czterech podstawówkach.

Czytaj też:

Trzecia radomska szkoła z koronawirusem. Zakażony ksiądz

Radom. Ratusz sprzedaje 40-letniego „Malucha” za ponad 2 tys. zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone