SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jest umowa na trzeci odcinek trasy NS. Koszt to prawie 60 mln zł

fot. UM Radom

Kolejny krok w realizacji jednej z priorytetowych inwestycji Radomia – trasy NS. Dziś podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę trzeciego etapu, od ul. Szklanej do ul. Energetyków. Droga będzie łączyła północną część miasta ze Śródmieściem.

Ominie także dwa wielkie osiedla mieszkaniowe, czyli Osiedle Nad Potokiem i Gołębiów Pierwszy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. – Co ważne, ta trasa zostanie tak zaprojektowana, aby była jak najwygodniejsza dla mieszkańców tych dwóch osiedli. I tak będą dwa skrzyżowania oraz cztery łączniki, więc mieszkańcy ulic Olsztyńskiej, Andersa, Sadkowskiej, Goldberga, Szklanej będą mieli swobodny dostęp do trasy NS – tłumaczy.

Koszt inwestycji to prawie 60 milionów złotych. Będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności wykonawca będzie miał za zadanie przygotować dokumentację projektową i uzyskać niezbędne uzgodnienia, pozwolenia oraz decyzje administracyjne, w tym decyzję środowiskową. Trzeci odcinek trasy NS powinien być gotowy do 2024 roku.

Tymczasem dobiegają końca przygotowania do budowy odcinka, który będzie biegł z osiedla Południe przez Żakowice do węzła na ulicy Młodzianowskiej. To etap, który także jest realizowany w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. – Kwestie proceduralne związane z uzyskiwaniem pozwoleń są już na finiszu. Prace budowlane powinny się rozpocząć na przełomie września i października – zapowiada Mateusz Tyczyński.

Czytaj też:

Nielegalne składowisko odpadów w Borkowicach ma być usunięte

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone