SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Radom. Ile łóżek będzie dostępnych po otwarciu szpitala tymczasowego?

Szpital tymczasowy w Radomiu/fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Najpierw 56 łóżek plus 10 respiratorowych. Tyle miejsc – zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego – zostanie uruchomionych za tydzień w Szpitalu tymczasowym w Radomiu. To tak zwany pierwszy moduł.

Problemu z kadrą nie ma – mówi dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna. – Nie będzie żadnych problemów z przyjmowaniem. Rozszerzanie ilości przyjmowanych pacjentów należy do wojewody. On podejmuje decyzję i rozszerza, czy uruchomić drugi moduł, do 80 łóżek i 10 dodatkowych. Na OIOM-ie mamy przygotowanych 20 łóżek, a na tymczasowym 80 – dodaje.

Obecnie na oddziale zakaźnym miejskiej lecznicy przy ul. Tochtermana przebywa 9 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dwóch – po szczepionkach.

Reaktywacja na IV falę

Szpital tymczasowy w Radomiu został otwarty pod koniec marca. Dodatkowo na początku maja otworzono oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W lipcu, w związku z zaobserwowanym spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala została zawieszona.

Do następnego tygodnia jedynym szpitalem tymczasowym na Mazowszu jest Szpital Południowy w Warszawie.

Czytaj też:

Szpital tymczasowy w Radomiu wznowi działanie. Znamy datę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone