SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radom. Groził, że wysadzi blok w powietrze. Jest wyrok

Areszt dla 60-latka za narażenie na niebezpieczeństwo/fot. Mazowiecka Policja

Na 3 lata pozbawienia wolności skazał sąd w Radomiu 60-latka, który w kwietniu groził, że wysadzi blok w powietrze. Mężczyzna w oknie swojego mieszkania ustawił dwie butle gazowe i podpalił firankę. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, sąd zdecydował, że mężczyzna ma odbywać karę w tzw. systemie terapeutycznym. Ten rodzaj kary odbywają skazani z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, wymagający oddziaływania specjalistycznego, zwłaszcza opieki m.in. psychologicznej lub lekarskiej. Wcześniej biegli psychiatrzy orzekli, że 60-latek miał ograniczoną w znacznym stopniu zdolność do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

60-latek był oskarżony o sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagrażało zdrowiu lub życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Wyrok nie jest prawomocny.

W kwietniu Jerzy H. zadzwonił na numer alarmowy i powiedział, że ma myśli samobójcze i zamierza się powiesić. Następnie oświadczył, że posiada w domu dwa granaty, które zdetonuje wraz z dwiema butlami gazowymi. Na miejsce skierowane zostały wszystkie służby. Z budynku ewakuowano mieszkańców.

W trakcie dokonania przestępstwa był pijany

Mężczyzna ustawił w oknie mieszkania przy ul. Bogusławskiego w Radomiu dwie butle gazowe i podpalił firankę. Mimo wielokrotnych prób nawiązania z nim kontaktu, nie udało się go przekonać do otwarcia drzwi. Policjanci weszli do mieszkania przez okno.

60-latek został zatrzymany. Był pijany – badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna był wcześniej pięciokrotnie karany. Ostatni raz w 2014 roku, kiedy odbywał karę 4 lat więzienia m.in. za wywołanie fałszywego alarmu.

Czytaj też:

Radom. Groził, że wysadzi blok w centrum miasta. Trafił do aresztu

Nowy Dwór Maz. Zabójstwo trzymiesięcznego niemowlęcia. Matka i konkubent aresztowani

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone