SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Były prezes i pracownicy Bio-Medu skazani za składowanie odpadów

fot. nawokandzie.ms.gov.pl

Były prezes i dwaj pracownicy spółki Bio-Med zostali skazani prawomocnymi wyrokami za nielegalne składowanie odpadów na wyrobisku w Radomiu. Dostali od 14 miesięcy do 1,5 roku więzienia w zawieszeniu – poinformowała w piątek rzecznik prasowy WIOŚ w Warszawie Milena Nowakowska.

Były prezes Bio-Medu i dwóch pracowników tej firmy zostało ukaranych za zakopywanie odpadów w byłej piaskowni „Malczów-Nogaj” na obrzeżach Radomia. W wyniku zawiadomienia, które wpłynęło do Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu, inspektorzy skontrolowali wyrobisko. „Oględziny wykazały, że wyrobisko jest zasypywane i wyrównywane do poziomu otaczającego terenu” – wyjaśniła Nowakowska.

Więzienie i grzywna 

Wyrobisko zasypano ziemią wymieszaną z odpadami gruzu, folii, tworzyw sztucznych, oponami, opakowaniami szklanymi, zmieszanymi odpadami komunalnymi, a także fragmentami starych samochodów. Były prezes Bio-Medu został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i na 10 tys. zł grzywny, natomiast dwóch pracowników firmy skazano na po 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i na 8 tys. zł grzywny. Sąd orzekł również nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 50 tys. dla byłego prezesa i po 10 tys. dla pozostałych skazanych.

W 2016 r. zapadł wyrok skazujący dwoje właścicieli wyrobiska. Musieli zapłacić nawiązki – odpowiednio: 18 tys. zł i 12 tys. zł.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone