SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. 21 osób ze szpitala na Józefowie z COVID-19

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/fot. RDC

Kolejne zarażenia koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Według aktualnych danych zakażonych jest 5 lekarzy, 4 pielęgniarki, 10 pacjentów oraz 2 osoby z administracji. Trwa ewakuacja oddziału wewnętrznego I, na którym leżeli chorzy.

Informację w rozmowie z Radiem dla Ciebie potwierdził Krzysztof Zając, wiceprezes szpitala na radomskim Józefowie. Jak mówi – źródłem zakażenia był prawdopodobnie pacjent przyjęty do szpitala w ostatnich dniach.

To pacjent przyjęty bodaj w sobotę. Nie było z nim kontaktu, właściwie ratowaliśmy jego życie. Nie było informacji o tym, że ma koronawirusa – tłumaczy Zając.

Na razie władze szpitala ustalają miejsca, do których trafią zarażeni pacjenci. W grę wchodzi Radomski Szpital Specjalistyczny lub szpital MSWiA w Warszawie.

W sumie w szpitalu na Józefowie wykonano 242 testy na obecność koronawirusa – 38 u pacjentów, a 204 u pracowników.

W związku z sytuacją – decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu – w szpitalu na Józefowie wstrzymane zostały do odwołania wszystkie przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny I, zarówno planowe, jak i nagłe przypadki. W razie nagłych zachorowań i sytuacji ratujących życie pacjenci są przyjmowani na oddział wewnętrzny II – jedyny oddział wewnętrzny w Radomiu.

Czytaj też:

Sześcioro pracowników szpitala na radomskim Józefowie chorych na koronawirusa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone