SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

MSS w Radomiu. 100 mln zł na budowę nowego SOR-u

Sale obserwacyjne SOR - inspiracja/fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny

Samorząd Mazowsza przeznaczy blisko 100 mln zł na budowę nowego oddziału ratunkowego przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Ma to być najnowocześniejszy szpitalny oddział ratunkowy w Polsce. Jest już projekt, a także pozwolenie na budowę. Jeszcze w tym roku szpital dostanie na ten cele pierwsze sześć milionów złotych.

Nowy budynek SOR-u będzie przestronny i komfortowy, ze zwiększoną liczbą gabinetów, izolatek czy łazienek. Będzie miał ponad 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Wiadomo już, co dokładnie będzie się w nim znajdowało. – Łączna liczba gabinetów lekarskich: 14, w starym SOR-ze było ich 6. Łączna liczba gabinetów zabiegowych: 5, w starym SOR-ze: 3. Łączna liczba izolatek: 3, była jedna. Łączna liczba łóżek obserwacyjnych: 28, było 13. Łączna liczba miejsc w poczekalni: 353, było 70 – wylicza wiceprezes szpitala Krzysztof Zając.

Na oddziale utworzone zostanie również w pełni wyposażone centrum diagnostyczne. – Nie będzie sytuacji, w której np. pacjent z SOR-u będzie wożony na rentgen gdzie indziej, ale wszystko będzie na miejscu: rentgen, tomograf i USG, czyli podstawowe badania, które będą wykonywane w jednym miejscu – tłumaczy wiceprezes szpitala.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia. Budowa nowego SOR-u potrwa mniej więcej dwa lata. SOR na radomskim Józefowie przyjmuje około 100 tys. pacjentów rocznie.

Czytaj też: 

Nowoczesny robot chirurgiczny trafi do Radomia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone