SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radio dla Ciebie zaprasza na cykl reportaży poświęconych ks. Leonowi Kantorskiemu

fot. Henryk Bazydło

W 100. rocznicę urodzin ks. Leona Kantorskiego – nieugiętego i legendarnego proboszcza Parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej – Radio dla Ciebie zaprasza na cykl reportaży poświęconych temu niezwykłemu duszpasterzowi.

Przez cały tydzień, od 9 do 13 kwietnia, emitować będziemy materiały przedstawiające osobę Brata Leona. Wspomnimy i przypomnimy Państwu wiele jego inicjatyw, o których w trudnych dla Polski czasach słyszała cała Europa – legendarne Msze Beatowe, niezapomniane wyjazdy Świetlików, Msze Pojednania Polsko-Ukraińskiego czy wreszcie głodówki opozycjonistów w podkowiańskim kościele.

Te wszystkie wydarzenia, na przestrzeni lat, inicjował i wspierał ks. Leon Kantorski, odznaczony po czasie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autorką reportaży jest dziennikarka Polskiego Radia RDC Agnieszka Lipka-Barnett. Emisja: 9.04-13.04, godzina 16.10. Reportaże będą powtarzane w bloku powtórkowym, ok godz. pierwszej w nocy.

Z okazji 100. rocznicy urodzin księdza Leona Kantorskiego oraz 50. rocznicy odprawienia pierwszej Mszy Beatowej Parafia św. Krzysztofa zaprasza na wyjątkowe wydarzenia. 14 i 15 kwietnia o godz.18.00 odprawione zostaną Msze Beatowe. Na nowo i w nieco zmienionej formie zabrzmią dźwięki sprzed kilku dekad.

Zagrają i zaśpiewają znani muzycy. Usłyszeć będzie można m.in. Marka Piekarczyka, rockmana przez lata związanego z zespołem TSA. Nad całością opiekę artystyczną objęła Katarzyna Gärtner, autorka mszy „Pan przyjacielem moim”, od której zaczęła się historia muzycznych, beatowych nabożeństw w Podkowie Leśnej.

Przygotowania to tego wydarzenia idą pełną parą, co można śledzić za pośrednictwem facebookowej strony Katarzyny Gärtner.

Wyemitowane reportaże:

1. Oczami Bliskich

2. Muzyczna rewolucja

3. Atmosfera wolności czyli głodówka 1980

4. Świetliki, czyli zielone spodenki Brata Leona

5. Ukochana parafia podkowiańska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone