SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radio dla Ciebie w Muzeum Gazownictwa. Nadawaliśmy z Nocy Muzeów

fot. RDC

Za nami Noc Muzeów 2018 z Muzeum Gazownictwa. Obiekt był dostępny dla zwiedzających, a na miejscu było obecne także studio plenerowe Radia dla Ciebie.

W ramach Nocy Muzeów 2018, wzorem lat ubiegłych, można było bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów na terenie całej Polski. Impreza odbyła się w sobotę.

Zobacz też:
Setki placówek i tysiące odwiedzających. Z RDC na Noc Muzeów

Gazownia Warszawska jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych kompleksów architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku. Powstała w 1888 roku na Woli i była ważnym elementem tkanki architektonicznej tej przemysłowej dzielnicy Warszawy. Dziś Gazownia Warszawska stanowi siedzibę centrali Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

Nadawaliśmy na żywo z Muzem Gazownictwa

Zaproszenie do odwiedzenia Muzeum Gazownictwa. Rozmowa z Moniką Kallistą, dyrektor Fundacji PGNiG i Magdaleną Kuleszą, pracownikiem muzeum.

O Nocy Muzeów w DOK i Dniu Sąsiada. Rozmowa z Beatą Małgorzatą Rusinowską, dyrektorem Dzielnicowego Ośrodka Kultury (DOK) Ursynów przy ul. Kajakowej.

130-lecie Gazowni. Rozmowa z Renatą Słowik i Mateuszem Dziobem o historii kompleksu.

O Nocy Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II i o szkole Letniej. Rozmowa z Agatą Kałamucką. O Festiwalu Talentów – Mateusz Szutko.

Rozmowa z Igorem i Maćkiem – gośćmi Muzeum Gazownictwa.

Czy Polacy to gęsi, czy na technice się nie znają? czyli opowieść o wielkich światowych twórcach techniki – Polakach, których wkład do światowej techniki nie jest znany w ogóle, a w Polsce szczególnie – wkrótce ukaże się stosowna publikacja Rozmowa z Piotrem Zarzyckim, historykiem techniki i popularyzatorem nauki.

O postaci Ignacego Łukasiewicza i działalności Fundacji PGNiG. Rozmowa z Moniką Kallistą i Mateuszem Dziobem.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone